Bistosh

News Website

Aerostar Bacău – Universitatea Cluj 0-1: Victorie importantă pentru clujeni în prima etapă a Ligii a 2-a

Aerostar Bacău o înfruntă în prima etapă a Ligii a 2-a pe Universitatea Cluj pe teren propriu începând cu ora 17:30.

La începutul meciului, jucătorii celor două echipe au ținut un moment de reculegere pentru Gabi Jula, fostul jucător al Universității Cluj, care a murit în 22 august 2020.

Prima repriză se termină fără evenimente perioculoase. Centrarea lui Negrean îl găsește în careu pe Ignacio Miguel, care întoarce cu capul către Goga, dibreală scurt și reușește să înscrie în minutul 60, după 15 minute de dominație a băcăuanilor.

Clujenii continuă să forțeze adversarii, Alecsandru Andrei reușește să respingă, mingea ajunge la Gavra, dar acesta nu reușește să trimită mingea în plasă.

Clujenii au continuat atacurile asupra porții băcăuanilor dar fără succes, iar meciul se termină cu scorul 0-1, singurul marcator fiind Goga.

Echipele de start:

Aerostar Bacau: Anca Trip, Corban, Yabre, Bobaru, Muresan, Chirila, Chelaru, Otelita, Gavrila, Ilie, Vraciu

“U” Cluj: Mutiu, Ferreira, Tamas, Luchin, Muresan, Neciu, Maneran, Novac, Negrean, Golan, Gavra

Foto titlu: Facebook | Universitatea Cluj