Bistosh

News Website

FC Hermannstadt – Academica Clinceni 2-2: Sibienii pierd două puncte importante în prelungirile meciului

Meciul Hermannstadt – Academica Clinceni, din etapa a doua a Ligii 1, se încheie cu remiză, după reușita lui Șerban din ultimul minut al partidei . Partida a fost disputată începând cu ora 18:00 pe Stadionul Municipal Sibiu.

Sibienii au deschis scorul în minutul 27 prin reușita lui Adrian Bălan după centrarea lui Petrișor Petrescu. Clinceni reușește să egaleze în minutul 67 prin golul lui Răzvan Patriche.

Sibienii revin în minutul 90+1 prin Fabio Fortes, găsit fără marcaj în centrul careului, după centrarea lui Andrei Sîntean. Academica reușește să scoată o remiză în ultimul minut, 90+5, după centrarea lui Părvulescu care ajunge la Șerban, care reușește să egaleze în ultimul moment.

Echipele de start:

HERMANNSTADT: Figueiredo, Vodă, Scarlatache, Stoica, Opruţ, Pires, Dâlbea, Belu, Petrescu, Jo Santos, A. Bălan
REZERVE: Novo, Buşu, Sîntean, Caiado, Buzan, Dumitriu, Fortes Moreira, Florică, Mustivar
ANTRENOR: Ruben Albes

CLINCENI: Vâlceanu, Pashov, Jutric, Dobrescu, Patriche, Achim, Cebotaru, Ventura, C. Dumitru, Markovic, Boiciuc
REZERVE: Ureche, Chandarov, Gliga, Sandu, M.Şerban, Pârvulescu, Chunchucov, Vanghele, Motroc
ANTRENOR: Ilie Poenaru